Krakowskie Centrum Dialogu Społecznego proponuje indywidualne poradnictwo zawodowe. Spotkania przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Doradca zawodowy pomaga osobom w sytuacjach:
Wyboru kierunku kształcenia, zawodu, środowiska pracy (badanie testem BBT Achtnich oraz kwestionariuszami preferencji i zainteresowań zawodowych) – dzięki badaniom określić można zawód lub grupę zawodów do wykonywania których osoba posiada indywidualne predyspozycje a także środowisko pracy w którym można najlepiej funkcjonować (uzyskanie opinii o predyspozycjach i preferencjach zawodowych wymaga dwóch spotkań.
Planowania przyszłości zawodowej – tworzenie indywidualnych planów zawodowych w wyniku których osoba może podjąć decyzję ukierunkowaną na skuteczne działanie na rynku pracy.
Utraty pracy – udzielenie pomocy w sytuacji trudnej dla osób, które nie potrafią sobie same poradzić z jej rozwiązaniem.
Niemożności utrzymania pracy – gdy osoba nie ma problemu z podjęciem pracy, natomiast nie potrafi utrzymać stanowiska pracy.
Trudności w podjęciu pracy przez osoby niepełnosprawne – gdy osoby posiadają istotnie obniżoną zdolność do wykonywania pracy i nie radzą sobie z obecną sytuacją.
Funkcjonowania w miejscu pracy – dla osób, które uważają, że praca jest dla nich sytuacją stresującą, mają złe relacje z szefem i współpracownikami.
Konsultacji dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny, Europass), przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.
W celu indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym należy podać możliwy termin spotkania (patrz – kontakt).